ПСВ Айндховен удари Твенте и направи услуга на Аякс (видео)

ПСВ Айндховен показа признаци за излизане от кризата, като надви с 3:2 Твенте в среща от 23-ия кръг на Ередивизие. По този начин "филипсите" се придвижиха на 5-о място във временното класиране и попречиха на съперника си да скъси достанцията до водача Аякс. Твенте изостава с 4 точки от гранда от Амстердам. Бившият тим на Николай Михайлов дели втората позиция с Витес, който вчера изненадващо завърши 0:0 като домакин на Ден Хааг.

Сантяго Ариас и Юрген Локадия дадоха добър аванс на ПСВ, но малко преди почивката Куинси Промис върна един гол. Националът Джетро Вилемс направи 3:1 в 52-ата минута, а Лоренцо Ебесилио оформи крайния резултат в средата на втората част.

Утре Аякс гостува на Цволе и при успех ще дръпне със 7 точки пред Твенте и Витес.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ТВЕНТЕ 3:2