Големият Ди Натале с нова магическа вечер (видео)

Удинезе прегази Киево с 3:0 у дома в двубой от 23-ия кръг на калчото и се отдалечи на 9 точки от зоната на изпадащите. Доскорошният футболист на Левски Антонио Вутов, който вече е собственост на клуба от Удине, не беше в групата за срещата. Нов силен мач направи капитанът Антонио Ди Натале, като сам вкара първия гол и участва в атаката за втория, с което накара тифозите на "фриуланите" още повече да съжаляват, че в края на сезона ще прекрати кариерата си. 36-годишният ветеран реализира след прекрасно воле в 56-ата минута, а след това в 74-ата минута подаде ефектно с пета към Роберто Перейра, който след това поднесе топката на празна врата на Бруно Фернандеш за 2:0. В 86-ата минута самият Фернандеш асистира на Емануел Баду за крайното 3:0.

Гостите от Верона имаха само едно чисто положение. Той дойде в 30-ата минута, когато Сирил Теро удари страничната греда след атрактивно изпълнение. Сега има реален шанс Киево да се озове под чертата, ако в останалите мачове от кръга конкурентите на дъното спечелят точки.