Удинезе дръпна на Фиорентина за Купата (видео)

Удинезе спечели с 2:1 у дома срещу Фиорентина в първия 1/2-финал на турнира за Купата на Италия и продължи с добрите си изяви. Над стадиона в Удине се изля пороен дъж, което затрудни максимално футболистите. При тези тежки условия а игра, футболистите на домакините подходиха реалистично и взеха победата, която ще има ефект и да им върне увереността в Серия А, където крета в опасна близост до зоната на изпадащите. Асът на домакините Антонио ди Натале откри в 36-ата минута, но авансът на Удинезе беше заличен минута преди края на полувремето от Хуан Варгас. Секунди по-късно Алесандро Матри пропусна сам срещу вратаря.
Силни минути имаше през втората част стражът на Удинезе Симоне Скуфет, който спаси удари на Хоакин (56) и Пицаро (57)
Колумбиецът Луис Муриел се превърна в златната резерва за Удинезе, след като отбеляза победния гол само 30 секунди след появата си в игра  в 82-ата минута. Реваншът е след седмица във Флоренция.

Удинезе - Фиорентина 2:1

1:0 - Ди Натале (36)
1:1 - Варгас (44)
2:1 - Муриел (82)