100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Удинезе удари Болоня и спря серията от загуби (видео)

Отборът на Удинезе записа ценна победа с 2:0 над Болоня в гостуването си на "Ренато Дал'Ара" от 22-ия кръг в Серия "А". Победата на "зебрите" дойде след попадение от дузпа на Антонио Ди Натале в 15-ата минута и гол в добавеното време на Нико Лопес. Така те спряха неприятната си серия от четири поредни загуби.

В началните минути срещата започна доста сковано от страна и на двата тима. Все пак гостите стояха една идея по-добре и в 15-ата минута те получиха дузпа в своя полза, след като Микеле Пациенца изблъска в гръб Андреа Лазари в наказателното поле при борба за висока топка. Съдията прецени, че има основания да посочи бялата точка, макар играчът на гостите да падна доста артистично в ситуацията. Антонио Ди Натале пък не сгреши при изпълнението и даде преднина на своя тим.

През втората част Болоня бе далеч по-активният отбор и само липсата на шанс попречи на тима да стигне до изравняването след като на няколко пъти играчи на домакините стреляха опасно, но покрай вратата. Удинезе пък чакаше на контраатака и в средата на частта Нико Лопес можеше да реши всичко, но останал очи в очи с вратаря не успя да отбележи, а след това и Ди Натале не успя да насочи топката опразнената врата. Все пак уругваецът се реваншира в добавеното време на мача и отбеляза за крайното 0:2, с което подпечата успеха на своя тим.

Така Удинезе събра актив от 23 точки, с които се изкачи до 14-ата позиция в таблицата. Болоня пък остава на 17-ото място с 18 точки.