Тулуза си тръгна с точка от "Велодром" (видео)

Отборът на Тулуза си тръгна с точка от гостуването си на Олимпик (Марсилия) на "Велодром". Срещата завърши при резултат 2:2. Гостите на два пъти изоставаха в мача, но и двата пъти съумяха да възстановят равенството.

Домакините от Марсилия първи откриха резултата още в 7-ата минута, когато Матийо Валбуена напредна и изведе Дмитри Пайе в наказателното поле и той не сгреши за 1:0. Реакцията на Тулуза обаче бе изключително бърза като в 11-ата минута след центриране от корнер Мартин Брайтвайте продължи към Висам Бен Йедер, който от близо засече кълбото в мрежата за 1:1.

Марсилци обаче отново поведоха в 40-ата минута, когато Жиняк дриблира по крилото и изчака включването на Валуена, след което го изведе на стрелкова позиция, а халфът насочи топката в мрежата за 2:1. Тулуза обаче отново показа характер и в 60-ата минута отново след центриране от корнер Етиен Дидо насочи кълбото към Серж Орие, който с глава я заби в мрежата за крайното 2:2.

Така Марсилия остава на 6-ата позиция в класирането с 36 точки в актива си. Тулуза пък се намира на 13-ата позиция с 29 точки.