Юве с поредна наказателна акция и в дербито с Интер (видео)

Шампионът Ювентус изнесе поредната си наказателна акция в Серия "А" през този сезон. "Бианконерите" надиграха категорично Интер с 3:1 в дербито от 22-ия кръг. Стефан Лихтщайнер в 15-ата, Джорджо Киелини в 47-ата и Артуро Видал в 56-ата минута дадоха преднина от три попадения на торинци, а Роландо върна един гол за "нерадзурите" в 72-ата минута. Така "старата госпожа" отново се откъсна с 8 точки на върха пред преследвача Рома, който все пак е с мач по-малко. Интер пък вече пети пореден мач не може да запише усепх на сметката си.

Ювентус бе пълен господар на терена през първото полувреме. Домакините заредиха атака след атака, докато съперникът им трудно организираше нещо по-интересно в предни позиции.

Още в 3-ата минута "бианконерите" създадоха първата си голова опасност, като Карлос Тевес бе изведен зад защитата и стреля от близо от воле, но някакси Самир Ханданович отрази удара му, а след това се намеси усепшно и при добавката. В 12-ата минута шанс се откри и пред Фернандо Йоренте, който стреля с глава, но неточно, а извърши и нарушение в атака. Все пак по-добрата игра на торинци им донесе успех в 15-ата минута, когато Андреа Пирло с ювелирен пас намери Стефан Лихтщайнер зад отбраната, а швейцарецът отблизо с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Играчите на "старата госпожа" продължиха да диктуват събитията и в следващите минути, като в 21-ата Пол Погба стреля неточно от дистанция, а в 30-ата се стигна до остро центриране в пеналта и защитник в последния момент изчисти опасно покрай гредата. В 37-ата минута Тевес имаше нов шанс да пробва рефлексите на Ханданович, но отново вратарят бе на мястото си.

Единственного по-интересно положение за Интер дойде в 40-ата минута и то след грешка в средата на терена на Леонардо Бонучи. Той позволи топката да му бъде отнета доста лесно, след което трима играчи на гостите излязахо срещу двама на домакините, като топката стигна до Родриго Паласио на стрелкова позиция, но той я прати над вратата. Юве пък още в ответната атака можеше да прибави второ попадение на сметката си, като Квадво Асамоа стреля силно от далеч, но отново Ханданович се намеси решително. В 45-ата минута Погба и Джорджо Киелини направиха страхотно двойно подаване и защитникът изскочи в наказателното поле, като стреля от близо, но в ситуацията извърши и фаул, като игра с ръка.

Още в началото на второто полувреме обаче Юве стигна до втори гол. В 47-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и топката стигна до Джорджо Киелини, който от близо я заби във вратата за 2:0.

Интер опита да отговори с добър шанс пред Паласио, който от близо стреля над вратата. Веднага след това обаче Пирло имаше отлична възможност да стреля от фаул, но прати кълбото в ръцете на вратаря. В 56-ата минута обаче домакините направиха резултата класически, като първо Погба получи пред вратарското поле и стреля, Ханданович спаси, но при добавката Артуро Видал бе безпощаден - 3:0.

След това обаче "бианконерите" отпуснаха юздите и това можеше да им изиграе лоша шега. В 72-ата минута при едно изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване пред Марко Сторари и топката стигна до Роландо, който някак успя да я насочи във вратата за 3:1.

Едва в заключителните минути гостите организираха натиск, който обаче не доведе до желания резултат. С нов сериозен пропуск се отличи Паласио в 85-ата минута, който сам от близо стреля с глава над вратата. В добавеното време пък Мирко Вучинич пропусна да забие четвърти гол във вратата на Интер, като тресна греда.

Така торинци се поздравиха с победата и след този успех Ювентус събра актив от 59 точки и продължава да води убедително в класирането. Интер пък остава на 6-ата позиция с 33 точки в актива си.