Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Светъл лъч за Бетис

Последният в Примера Бетис надви у дома с 2:0 Еспаньол в среща от 22-ия кръг. Рубен Кастро (71 и 88) донесе радост за "зелено-бялата" част на Севиля. Това беше първа победа за Баломпие в Ла Лига за последните четири месеца и общо едва трета. Бетис остават твърдо на дъното на цели осем точки от спасителната зона.

Срещата на "Бенито Вийямарин" започна с минута мълчание в памет на починалия Луис Арагонес. Габриел Калдерон подреди интересна система за отбор домакин -  5-4-1, като най-отзад пред Антонио Адан действаше новото попълнение Алфред Н'Диайе.

Първият шанс беше за домакините в осмата минута. Хубав изстрел на Салва Севийя за малко не попадна в целта. В 24-ата Хуанфран центрира отдясно и Рубен Кастро стреля от въздуха - неточно. "Папагалчетата" владееха топката, но чистите положения бяха пред "зелено-белите".

В 52-ата андалусците имаха добра възможност след хубаво подаване на Жоан Верду. Рубен Кастро насочи топката много близо до първата греда. Севилци упражниха натиск в търсене на попадение. В 59-ата Хуанфран също беше неточен със своя шут.

"Бенито Вийямарин" избухна в 71-ата минута, когато топката влетя в мрежата на Кико Касийя. Лоренсо Рейес нацели гредата с шут от 23 метра, Кастро беше на точното място и на празна врата вкара четвъртия си гол в Ла Лига. До края домакините удържаха крехкия си аванс и придобиха искрица надежда за оцеляване. В 88-ата Рубен Кастро дори вкара второ попадение след хубава контра и индивидуално действие на номер "24".

Снимка: Getty Images/Guliver