Елче с важна победа без Гари Родригес

Отборът на Елче се поздрави с важна победа срещу пряк конкурент в борбата за оцеляване в испанската Примера дивисион. Елче спечели с 1:0 срещу гостуващия Алмерия в среща от 22-ия кръг. Попадението реализира Кристиан Ерера в 60-ата минута. В последната минута втори жълт, съответно червен картон получи защитникът на Елче Дамиан Суарес, но това не попречи на домакините да грабнат трите точки.

В групата на Елче за срещата не бе новото холандско попълнение на тима Гари Родригес, който съвсем доскоро носеше фланелката на Левски.

Елче събра 24 точки след тази победа и се намира на 15-о място в класирането. Алмерия е на 17-а позиция с 22 точки - само на 2 над зоната на изпадащите.