Гларуса и По Ортез с нова победа във Франция

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, записа победа в 18-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. По-Ортез спечели гостуването си на Гравелин със 73:64 точки. Николов игра 18 минути като резерва и се отличи с 6 точки и 3 борби. По-Ортез е на 11-о място в класирането с 8 победи и 10 поражения от началото на сезона.

Илиан Евтимов игра 17 минути като титуляр при победата на Елан Шалон над гостуващия Роан с 95:75 точки в друг мач от кръга. Евтимов записа 1 точка, 5 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка. Шалон е на 8-о място в класирането с 10 победи и 8 загуби.

Отборът на Шарлевил, с българката Екатерина Димитрова в състава си, загуби гостуването си на Мондевил с 59:68 точки в среща от 16-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция Екатерина Димитрова се отличи с 6 точки, 1 борба и 2 асистенции за 20 минути като титуляр. Шарлевил е на шесто място в класирането със 7 победи и 9 загуби.