Сошо възроди надежди за спасение

Отборът на Сошо победи с 1:0 Нант в мач от 23-ия кръг на Лига 1. По този начин тимът от Източна Франция възроди шансовете си за спасение и оставане в елита на френския футбол. Единственото попадение бе дело на новото попълнение Стопила Сюнзю малко преди почивката. Замбиецът се разписа с удар с глава след центриране от фаул. През втората част Нант се опита да стигне поне до равенство, но така и не успя да преодолее Пиерик Корс.

По този начин Сошо събра 15 точки в актива си, но все още е в опасната зона. Спасението обаче вече е само на седем. Нант пък заема осмо място с 33.