Еми Николова блести с 22 точки за успех на Конеляно над Бусто Арсицио с 3:1 (ВИДЕО)

Имоко Волей (Конеляно) и Емилия Николова спечелиха първия си четвъртфинал за Купата на Италия, след като отборът се наложи с 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:16) като гост на Унендо Ямамай (Бусто Арсицио).

Българската нападателка на Имоко бе най-резултатна, след като заби 22 точки (3 аса, 1 блокада, 41 % в нападение), а 14 добави съотборничката й Валентина Фиорин (2 блокади, 35 % в атака).

За тима на домакините Серена Ортолани (1 ас, 1 блокада, 41 % в нападение) и холандката Анне Буйс (3 блокади, 30 % в атака) записаха по 17 точки.

В останалите четвъртфинали от неделя Фопапедрети (Бергамо) победи с 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 27:25) като гост Игор Горгондзола (Новара), а Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) разби с 3:0 (25:15, 25:20, 25:15) Оупънджобметис (Орнавасо).

Реваншите са в сряда, а Ребеки Нордмеканика и Оупънджобметис играят в четвъртък.