Еми Николова и Конеляно аут от Шампионската лига след "златен" гейм

Националката Емилия Николова и нейният италиански клуб Просеко Док-Имоко Волей (Конеляно), отпаднаха от Шампионската лига, след като в среща реванш от плейоф 12 отстъпиха като гост на руския Омичка в Омск 0:3 (20:25, 19:25, 27:29) пред 4800 зрители в зала "В. Бинов".

Така резултатът от първия мач бе изравнен и се наложи двата отбора да изиграят допълнителен "златен" гейм, в който Омичка спечели с 15:10.

Еми Николова стана най-резултатна за Конеляно с 16 точки (1 ас, 3 блока, 38% ефективност в атака), а Валентина Фиорин добави още 11 точки.

За Омичка страхотен мач изигра кубинката Нанси Карийо, която се отличи с 20 точки (1 ас, 50% ефективност в атака). Наталия Мамадова заби 21 точки (1 ас, 2 блока, 43% ефективност в атака), а Елена Юрева се отличи с 19 точки (2 аса, 6 блокади, 58% ефективност в атака).

Така на четвъртфинал воденият от сръбския треньор Зоран Терзич тим на Омичка ще срещне турският Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), който победи с 3:1 (16:25, 25:21, 25:21, 25:20) полския Атом Трефл (Сопот).

На този мач втори рефер бе българинът Игнат Митев, а по 23 точки направиха Неслихан Дарнел (3 аса, 1 блокада) и Есра Гюмюш (5 блокади).

ОМИЧКА (ОМСК, РУСИЯ) - ПРОСЕКО ДОК-ИМОКО ВОЛЕЙ (КОНЕЛЯНО, ИТАЛИЯ) 3:0 (25:20, 25:19, 29:27); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:10
ОМИЧКА: Анастасия Шляковая 6, Нанси Карийо 20, Юлия Кутюкова 12, Елена Юрева 19, Наталия Мамадова 21, Марина Бабешина 1 - Виктория Кузякина-либеро (Екатерина Орлова, Олга Терехина)
Старши-треньор:  Зоран Терзич
КОНЕЛЯНО: Карли Лойд 7, Валентина Фиорин 11, Берет Кауффелдт 2, ЕМИЛИЯ НИКОЛОВА 16, Кристина Барчелини, Джени Бараца 6 - Моника Де Дженаро-либеро (Мелиса Донна 1, Марта Бекис, Валентина Тироци 9)
Старши-треньор: Марко Гаспари.