Силна Еми Николова с 16 точки! Конеляно отнесе Омичка с 3:0 в ШЛ (СНИМКИ)

Италианският Просеко Док-Имоко Волей (Конеляно) записа историческа победа в кратката си история. В първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига отборът, в който играе българскита националка Емилия Николова, се наложи над руския Омичка (Омск) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23).

"Черните пантери", както е прякора на Имоко Волей, играха прекрасно на блокада (11 за целия мач), като само в третия гейм на 5 пъти спряха по този начин атаките на гостуващия тим. Те показаха страхотен характер, след като в последната част изоставаха с 9:13, но не позволиха на Омичка да стигне поне до гейм.

Емилия Николова игра на много високо ниво, като именно тя бе топ реализаторката в двубоя с 16 точки (2 аса, 2 блока, 41% ефективност в атака).  Кристина Барчелини (1 ас, 2 блока) и германката Берит Кауфелдт (2 аса, 5 блока) добавиха по 8 точки за успеха.

За руския отбор кубинката Нанси Карийо реализира 15 точки , а Наталия Мамадова добави 12 точки (2 блока).

Реваншът в Омск е след седмица - четвъртък, 23 януари, като на Имоко Волей ще са необходими два гейма, за да си гарантира участие в следващата фаза на турнира.

ПРОСЕКО ДОК-ИМОКО ВОЛЕЙ, КОНЕЛЯНО (ИТАЛИЯ) - ОМИЧКА, ОМСК (РУСИЯ) 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
КОНЕЛЯНО: Карли Лойд 2, Валентина Фиорин 7, Берет Кауффелдт 8, ЕМИЛИЯ НИКОЛОВА 16, Кристина Барчелини 8, Джени Бараца 6 - Моника Де Дженаро-либеро (Мелиса Донна, Марта Бекис)
Старши-треньор: Марко Гаспари
ОМИЧКА: Анастасия Шляковая 8, Нанси Карийо 15, Юлия Кутюкова 10, Елена Юрева 4, Наталия Мамадова 12, Марина Бабешина 3 - Виктория Кузякина-либеро (Екатерина Орлова, Олга Терехина)
Старши-треньор:  Зоран Терзич.