Андерлехт повали Брюж в белгийското дерби

Андерлехт победи с 2:0 Брюж в голямото дерби от 23-ия кръг на белгийското първенство. По този начин шампионите излязоха на второ място в класирането с актив от 47 точки, оставяйки след себе си Брюж и Зюлте-Варегем с по 44. Убедителен лидер е тимът на Стандард (Лиеж), който в петък спечели гостуването си на Локерен с 1:0 и има 54 точки.

Андерлехт стигна до успеха с по-добра игра през целия мач. Тежките атмосферни условия затрудниха футболистите, но в 39-ата минута сръбският нападател Александър Митрович откри за домакините, а крайното 2:0 оформи Фабрис Н'Синкала в 88-ата минута.

Лиерс на Костадин Хазуров е на 13-о място с 24 точки, а Оуд-Хелверлее на Иван Бандаловски е 14-и с 22 пункта.