Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Шаешу качи Сивасспор на трето място с нови два гола

Бившият футболист на Черноморец (Бургас) Аатиф Шаешу отново избухна в турското първенство с нови два гола. Той се разписа във вратата на Кайзериспор за крайното 3:0, като вече има общо 10 попадения, като с 1 повече от него има единствено португалския национал Уго Алмейда от Бешикташ. Двата отбора предложиха много слабо първо полувреме, като общо 1 път бяха улучени и двете врати.

След почивката обаче мароканецът с френски паспорт избухна в 51-ата и в 60-ата минута за 2:0, а накрая Зия Ердал покачи на 3:0 в 82-ата. След този резултат Сивас е на 3-о място в класирането с 32 точки, на 1 от 2-ия Галатасарай. Фенербахче е лидер с 41, а гостите от Кайзери с новия си треньор Домингош Пасиенсия са предпоследни с 12 точки.