Инфарктен успех за момчетата на Зеедорф (видео)

С късни голове на своите голмайстори Марио Балотели и Джампаоло Пацини Милан стигна до едва втората си победа през този сезон далеч от “Сан Сиро”. “Росонерите” надвиха много трудно с 2:1 Каляри на “Сант`Елиа”, след като пропуснаха доста положения, а до 87-ата минута губеха след гол на Марко Сау в 28-ата минута. Победата е втора поред за тима с Кларънс Зеедорф начело в Серия “А”, който дебютира преди седмица с Верона (1:0). След 21 кръга Милан има вече 28 точки и се изкачи на девето място със седем победи, седем равенства и седем загуби.

На стадион "Сант`Елиа" в Сардения домакините пропуснаха да открият в първата минута чрез Андреа Косу. След това гостите в рамките на 20 минути създадоха повече положения, отколкото в последните си два мача взети заедно. Първо Робиньо стреля близо край гредата, след което Влада Аврамов на три пъти спаси вратата си. Два пъти спря пред гола Марио Балотели, а веднъж и Кейсуке Хонда стреля в него останал очи в очи.

В 28-ата минута Марко Амелия сбърка фатално. Играещият за първи път този сезон в Серия "А" вратар подаде на
Маурисио Пинийя
, който намери Сау. Последният преодоля наведнъж Даниеле Бонера и Амелия и даде преднина на Каляри. Голът е негов пети за сезона. Аврамов запази резултата след нова чудесна намеса след удар от няколко метра на Хонда с глава.
През втората част "росонерите" продължиха с пропуските. Първо Робиньо, след това Балотели и отново Хонда пропиляха възможностите си пред Аврамов. Хубав удар на Пинийя мина на сантиметри покрай гредата на Амелия в 73-ата минута.
Зеедорф пусна Пацини за Робиньо, Съли Мунтари за Де Йонг и Абате за Емануелсон. Миланският гранд натискаше но все по-трудно се виждаше как ще се вкара гол, докато не се стигна до 87-ата минута, когато Матиас Кабрера извърши глупав фаул с ръка на границата на наказателното поле. Марио Балотели
изпълни страхотно пряк свободния удар и изравни със своя девети гол в първенството. Типично в свой стил той направи неприличен жест към освиркващите го фенове на домакините и получи жълт картон, който го изважда от мача с Торино след седмица. Две минути по-късно Пацини изпревари Конти след корнер и от два метра вкара своя първи гол от девет месеца в Серия "А", като донесе успеха на "росонерите".