Евертън громи за ФА Къп преди мърсисайдското дерби (видео)

Евертън победи с 4:0 Стивънидж като гост и се присъедини към осминафиналистите в надпреварата за ФА Къп. Два гола на Стивън Нейсмит (5' и 32') преди почивката предопределиха крайния победител от този сблъсък. През второто полувреме Джони Хейтинга (55') и Магай Гай (85') оформиха изразителната победа на "карамелите".

Още в петата минута Нейсмит откри резултата. Стражът на домакините изби удар на Миралас, но Ейдън Макгийди стигна до топката, пусна към Нейсмит, който от малкото наказателно поле простреля Крис Дей. Халфът на "карамелите" вкара втори гол в 32-ата минута, след като се възползва от грешка на бранителя Аштън, който не успя да пресече едно дълго подаване на Леън Осман.

Неприятната новина за Евертън през тази първа част бе контузията на Брайън Овиедо, който бе закаран в болница със съмнение за счупен крак.

В 55-ата минута Джони Хейтинга покачи, след като засече с глава акробатично подаване на Миралас, който асистира със задна ножица. Пет минути преди края Магай Гай оформи крайния резултат. Французинът получи от Осман, преодоля Аштън и стреля точно за крайното 0:4.

Във вторник Евертън гостува на "Анфийлд" в мърсисайдското дерби от междинния кръг в Премиър лийг.

СТИВЪНИДЖ - ЕВЕРТЪН 0:4

0:1 Нейсмит (5')
0:2 Нейсмит (32')
0:3 Хейтинга (55')