Виляреал се провали срещу опашкар (видео)

Отборът на Валядолид надигра с 1:0 гостуващия Виляреал в мач от 21-ия кръг на Ла Лига, игран пред 13 817 зрители в Кастийя и Леон. Хесус Руеда отбеляза с глава в 40-ата минута. Успехът качи тима на Хуан Игнасио Мартинес над изпадащите. "Подводницата" пък изпусна възможността временно да изпревари Атлетик Билбао в спора за четвъртата позиция.

В четвъртата минута Джовани дос Сантос пусна хубав пас, който обаче не намери получател. Домакините имаха първото свое положение в 12-ата минута, но Оскар Маркос не беше прецизен при изстрела. В 26-ата страничният съдия сбърка и отсъди несъществуваща засада на Джио дос Сантос, който излизаше сам срещу Диего Мариньо. В 40-ата "бяло-виолетовите" излязоха напред в резултата, след като централният бранител Хесус Руеда вкара прекрасен гол с глава след центриране от фаул на Фаусто Роси.

В 48-ата Серхио Асенхо отрази шут на Антонио Рукавина. Гостите от "Ел Мадригал" не намираха положения в предни позиции. В 57-ата наставникът Марселино Гарсия Торал направи двойна смяна, пускайки бързака Жонатан Перейра и опорния халд Ману Тригерос. "Жълтите" така не успяваха да създадат сносно положение до 78-ата минута. Тогава Мариньо се превърна в герой след спасяване очи в очи с Икечукву Уче. Срещата завърши с разбъквания в наказателното поле на Валядолид, които отминаха без попадение.

Снимка: Getty Images/Guliver