"Черни котки" минаха пътя на Юнайтед след невероятен трилър и дузпи (видео)

"Черните котки" от Съндърланд изхвърлиха Манчестър Юнайтед от турнира за Купата на Лигата, след като спечелиха с дузпи на реванша на "Олд Трафорд" от полуфинала. В редовното време домакините победиха с 1:0 с гол на Джони Еванс в 37-ата минута и това доведе до продължения. Там драмата се случи в края, когато пък Фил Бардсли изравни в 119-ата минута, но веднага след това в 120-ата Хавиер Ернандес направи 2:1, какъвто бе резултатът и в първия мач. Така се стигна и до дузпите, където по-здрави нерви показаха гостите и с 2:1 точни удара от бялата точка елиминираха своя съперник, а единствено Дарън Флетчър успя да отбележи от домакините. С тази победа Съндърланд ще играе на финала на турнира на "Уембли" срещу градския съперник на Юнайтед - Манчестър Сити.

Първата по-опасна атака в мача бе за домакините и в 6-ата минута Аднан Янузай центрира в наказателното поле за Хавиер Ернандес, който стреля с глава, но вратарят спаси. Последваха обаче две положения за гостите. Първо в 10-ата минута Джон О`Шей стреля опасно с глава покрай вратата, а в 19-ата минута Фабио Борини отправи страхотен далечен удар, но и той не бе точен.

Последва сериозен натиск за "червените дяволи" и първо в 36-ата минута Шинджи Кагава центрира в наказателното поле и там Дарън Флетчър от близо тресна греда. Само минута по-късно обаче след ново центриране в пеналта Дани Уелбек продължи към Джони Евънс, който от близо с глава прати топката в мрежата за 1:0. Съндърланд можеше бързо да възстанови равенството, но удар с глава на Уес Браун бе изчистен пред голлинията от Александър Бютнер.

Втората част започна с натиск на Юнайтед и още в 47-ата минута Янузай стреля опасно от фаул, но над вратата. След това в 50-ата минута Рафаел да Силва опита далечен изстрел, но и той не бе точен, а в 55-ата минута отново Янузай пробва точността си от далеч, но за пореден път не успя да порази вратата. Белгиецът продължаваше да бъде най-активният играч на домакините и още на два пъти опитваше да обстрелва вратата в 65-ата и 68-ата минута, но точността му отново не бе на нужното ниво.

В 75-ата минута пък Съндърланд стигна до чудесен шанс след като Адам Джонсън получи в наказателното поле и опита силен удар и само прекрасната намеса на Бютнер попречи на топката да се озове във вратата. След това и Маркос Алонсо в 79-ата минута стреля от ъгъла на наказателното поле и кълбото профуча до гредата. В допълнителното време пък Юнайтед получи чудесен шанс да стигне до успеха, като си спечели пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, но Янузай стреля слабо и вратарят спаси.

Така се наложи да бъдат изиграни продължения. В тях гостите първи стигнаха до нещо по-опасно като изстрел на Фил Бардсли премина встрани от вратата. В 101-ата минута обаче Хавиер Ернандес имаше най-добрата възможност за домакините като бе изведен зад защитата от Янузай, но сам срещу вратаря стреля в аут. След това и Уелбек опита далечен удар, но отново без успех. В 111-ата минута пък отново Янузай стреля от далеч, но право в ръцете на вратаря.

Драмата в мача обаче бе запазена за последните минути. В 119-ата Съндърланд стигна до изравняване на резултата. Фил Бардсли стреля от далеч и след неумела намеса на Давид Де Хеа топката се озова във вратата му за 1:1. Само минута по-късно пък Юнайтед успя да отбележи за 2:1 след като Янузай центрира от ляво и Чичарито от близо засече кълбото в мрежата.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. При тях и двата отбора показаха сериозно притеснение и се заредиха пропуск след пропуск, но все пак гостите отбелязаха на два пъти чрез Алонсо и Ки, докато единствено Дарън Флетчър бе точен за домакините, а пропуски направиха Дани Уелбек, Аднан Янузай, Фил Джоунс и Рафаел да Силва и в крайна сметка "черните котки" триумфираха на "Олд Трафорд".