Ман Сити на финал за Купата на Лигата след нов разгром над Уест Хам (видео)

Тимът на Манчестър Сити разгроми с 3:0 като гост Уест Хам в реванша от полуфиналите за Купата на Лигата на Англия. С общ резултат 9:0 "гражданите" се класираха за финала и чакат съперника си, който ще бъде определен от двойката Манчестър Юнайтед - Съндърланд. "Червените дяволи" загубиха с 1:2 в първата среща и трябва доста да се потрудят, за да си осигурят среща със съгражданите си в спора за трофея. Головете за Сити срещу Уест Хам тази вечер отбелязаха Алваро Негредо (3, 59) и Серхио Агуеро (22).

Още в третата минута испанският нападател Алваро Негредо изведе "гражданите" напред в резултата. Негредо заби топката с глава в мрежата зад Юси Яскелайнен след центриране на младока Маркош Лопеш.

В 6-ата минута Кевин Нолан засече центриране отдясно и изпрати топката в мрежата зад стража на Ман Сити Костел Пантилимон, но попадението бе отменено правилно поради засада.

В 24-ата минута аржентинският нападател Серхио Агуеро получи топката в наказателното поле на "чуковете", двама защитници на лондончани не успяха да го спрят и голаджията с удар отблизо направи резултата 0:2.

Четвърт час след началото на второто полувреме Негредо направи победата на "гражданите" класическа с второто си попадение в двубоя. Испанецът се разписа за 0:3, след като твърде лесно бе допуснат да се приближи до вратата на Яскелайнен.

Играчите на Мануел Пелегрини можеха да реализират и още голове, но чилийският мениджър едва ли може да бъде недоволен от представянето на своите футболисти, които и в реванша не оставиха шансове на лондонския си съперник.

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3
0:1 Негредо (3)
0:2 Агуеро (22)
0:3 Негредо (59)