Мечтан дебют за Зеедорф начело на Милан (видео)

Холандецът Кларънс Зеедорф започна с победа кариерата си на треньор на Милан. "Росонерите" сломиха с 1:0 Верона с гол от дузпа на Марио Балотели десетина минути преди края на последния мач от 20-ия кръг. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Кака, който отново измъкна своя тим, който беше започнал да буксува след безрезултатен натиск почти през целия мач.

Така 37-годишният Зеедорф записа страхотен дебют начело на Милан, чийто екип носи дълги години в кариерата си на футболист, която прекрати след обаждането от Милано.

Двубоят започна с много силен натиск на Милан. Домакините определено търсеха бърз гол във вратата на Рафаел. Всяко добро отиграване пък беше посрещано с мощен рев от трибуните, с което тифозите даваха своя кредит на доверие на новия наставник.

Още в началните минути шанс да отбележи имаше Робиньо, който шутира към вратата на гостите, но без упспех. Опасностите пред вратата на Верона продължиха.  Мерника си пробваха последователно Емануелсон, Кака и Балотели. Въпреки многото създадени положения за домакините, резултатът в първите 15 минути остана нулев.

След като отблъсна първоначалния домакински натиск, отборът на Верона започна да поглежда все по-често към вратата на Абиати. В 25-ата минута Итурбе шутира много опасно, но за щастие на домакините ударът мина встрани от вратата.
В отговор Милан натика гостите в собствената им половина, но така и не успя да пробие сгъстената защита.
В 35-ата минута Кака изправи на нокти феновете на "Сан Сиро", след като се строполи на тревата. Бразилецът беше получил удар в коляното, но бързо се изправи на крака.

След една бърза атака на Милан в 38-ата минута, Марио Балотели отправи страхотен и плътен удар отляво, но стражът Рафаел го отрази. В 40-ата минута италианският национал спечели пряк свободен удари и сам се зае с изпълнението му. Ударът му не беше силен, но топката тупна коварно пред вратаря, но до гол не се стигна. В 44-ата минута много тежък, но неточен удар към вратата отправи и капитанът на Милан Рикардо Монтоливо.

В началото на второто полувреме Робиньо падна в наказателното поле след съприкосновение с играч на Верона, но бързо се изправи без претенции.
В 54-ата минута гостите организираха опасна контраатака, която завърши с намеса на Балотели в собственото му наказателно поле. Последва възможност за Милан да организира контраатака, но Балотели подаде много разсеяно на Хонда, което забави атаката и за японеца не остана друг избор освен да стреля. Ударът му беше силен, но неточен.

С напредването на времето Зеедорф извърши и първите си смени, а играчите започнаха да допускат грешки от нервност. Публиката също се изнерви, което принуди Балотели да отправи жест към тифозите да се поуспокоят.
В 68-ата минута гредата спаси Верона от попадание след удар на Робиньо. Бразилецът получи топката пред наказателното поле, стреля мигновено. Ударът му срещна тялото на бранител, това отклони топката в обратната посока на плонжа на вратаря и гредата се оказа последното препятствие, за да не влезе във вратата.

Все пак Милан успя да материализира превъзходството си десетина минути преди края. Плеймейкърът на Милан Кака беше фаулиран в наказателното поле от Гонсалес. Зад топката застана Марио Балотели, който опъна мрежата зад Рафаел с осмия си гол за сезона.

До края на мача ролите се смениха - Верона атакуваше, а Милан се бранеше, но до изравняване на резултата не се стигна.