Наполи изпусна две точки с последния шут (видео)

Наполи загуби две ценни точки в битката с Рома и Ювентус, след като направи 2:2 при визитата си на Болоня в среща от 20-ия кръг на калчото. Гостите водеха с 2:1 до последната минута, когато обаче допуснаха изравняване. Освен това в този момент те бяха с човек повече на терена, тъй като в 84-ата минута Панайотис Коне беше отстранен за втори жълт картон. По тозин начин тимът на Рафаел Бенитес вече е на 4 точки зад "вълците" и на цели 12 зад шампионите.

Футболистите от Неапол направиха много слабо първо полувреме, след края на което изоставаха с 0:1. Бианки беше точен с глава в 37-ата минута след ювелирно центриране на капитана Алесандро Диаманти. Единствената опасност за тази първа част гостите създадоха в заключителните секунди, когато Хосе Кайехон пропусна да реализира с глава отблизо.

След антракта Наполи показа класа и успя да осъществи пълен обрат. В 62-ата минута Гонсало Игуиан изравни от дузпа, която съдията отсъди, тъй като видя нарушение на Коне срещу Блерим Джемайли. В 80-ата минута Игуаин изведе бившия си съотборник в Реал Мадрид Кайехон, който по диагонала матира Джанлука Курчи.

Нещата отиваха към триумф за тима в светлосиньо, но в последната минута Диаманти центрира от корнер и Бианки "разстреля" Рафаел Кабрал от воле за крайното 2:2.

С тази точка Болоня успя да се измъкне от зоната на изпадащите, но само заради по-добрата си голова разлика от Сасуоло.