Наполи прегази Верона в един от най-силните си мачове (видео)

След отлична игра третият в таблицата Наполи разкъса Верона с 3:0 на неговия стадион в среща от 19-ия кръг на калчото. Дрис Мертенс (27'), Лоренцо Инсиние (72') и Блерим Джемайли (76') материализираха превъзходството на гостуващия тим, който с тази победа увеличи на 5 точки преднината си пред четвъртия Фиорентина. Българският вратар Николай Михайлов отново не беше дори в групата на Верона, тъй като очаква трансфер в друг клуб. С днешното си поражение неговите съотборници рискуват да изпаднат от челната петица.

Отборът от Града на Ромео и Жулиета не познаваше вкуса на загубата от четири кръга насам и се надяваше дори да се намеси сериозно в битката за евроместата. На терена обаче се видя, че на този етап новаците не са готови за това предизвикателство. Трите гола са най-малкото, което Наполи успя да реализира. Горан Пандев, Гонсало Игуаин, Мертенс и Джемайли на няколко пъти демонстрираха неточен мерник.

Все пак мачът можеше да тръгне и в друга насока, но в 11-ата минута Лука Тони пропусна "златна" възможност. След това играчите на Рафаел Бенитес взеха инициативата и наложиха пълно превъзходство. В рамките на две поредни атаки между 25-ата и 26-ата минута Игуаин не успя да реализира от изгодни положения, но все пак секунди по-късно аржентинецът намери отлично Мертенс, който с диагонален удар откри резултата - 0:1. Белгийският национал беше героят и в предишния двубой на Наполи, когато с две попадения тимът надви Сампдория.

Второто полувреме беше копие на първото. В неговото начало Тони пак изпусна от изгодна ситуация. След това "небесносините" организираха поредица от контраатаки, които с лека ръка пропиляваха. И пак се стигна до 27-ата минута на това полувреме, респективно 72-а в срещата, в която капитанът Кристиан Маджо поднесе топката на резервата Инсиние и той опъна мрежата на Рафаел за 0:2.

Четири минути след това Джемайли реши окончателно спора с добавка за крайното 3:0 в полза на Наполи.

Снимка: Getty Images/Guliver