Наполи обърна Аталанта и е на 1/4-финал за Купата на Италия (видео)

Наполи стана последният отбор, който си осигури участие на 1/4-финал за Купата на Италия след като тази вечер надигра Аталанта с 3:1 на своя "Сан Паоло". "Небесносините" се наложи да направят пълен обрат в мача след като първи получиха гол дело на Джузепе Де Лука в 13-ата минута. С точни удари на Хосе Кайехон в 15-ата и 80-ата минута и Лоренцо Инсиние в 72-ата минута обаче домакините стигнаха до успеха в двубоя.

Срещата започна зле за Наполи като в 13-ата минута Аталанта организира чудесна контраатака, Йоан Беналуан пусна за Марко Ливая, който пък продължи към Де Лука и той мушна топката във вратата за 0:1. Радостта на гостите обаче бе кратка тъй като още в 15-ата минута Антони Ревейер центрира в наказателното поле, където Кайехон от воле с прекрасен удар успя да промуши кълбото в мрежата за 1:1.

След това домакините доминираха на терена, но дълго време така и не успяваха да преодолеят защитата на съперника, като удариха дори и греда. Все пак усилията на неаполитанците дадоха резултат в 72-ата минута, когато топката бе центрирана към Игуаин, който бе в засада, но се отби от защитник и попадна в Инсиние, който я прати под плонжа на вратаря за 2:1. Веднага след това пък гостите останаха в намален състав след като Марио Йепес бе изгонен от игра за спор със съдията. В 80-ата минута пък домакините окончателно подпечатаха успеха си след като Гьокхан Инлер центрира в наказателното поле, където Кайехон от близо я прати в мрежата за 3:1.

Така Наполи подпечата визите си за 1/4-финала, където го очаква среща с Лацио. Аталанта пък отпада от турнира.