Тотнъм премина лесно през Суонзи и догони Ливърпул (видео)

Тотнъм постигна пети пореден успех като гост в Премиър лийг, след като "шпорите" победиха безпроблемно Суонзи с 3:1 на "Либърти Стейдиъм". Две попадения на Емануел Адебайор (35' и 71') и автогол на Чико Флорес изковаха успеха на лондончани. Вилфред Бони се разписа за "лебедите".

Чико се завърна в титулярния състав на Суонзи за сметка на Хосе Каняс.

Тим Шерууд бе оставил Роберто Солдадо на резервната скамейка, като само Емануел Адебайор започна в атака за "шпорите", а Насер Шадли също стартира двубоя.

Суонзи действаше по-активно в първите минути и създаваше повече опасности пред вратата на Юго Лорис. Стражът изби опасен изстрел на Шелви, а в 25-ата минута страхотен удар на Бони срещна напречната греда. В 35-ата минута, противно на логиката, гостите поведоха. Кристиан Ериксен центрира отдясно, а Адебайор засече на далечната греда и простреля с глава Тремел. Веднага след това Шадли пропусна чудесна възможност да удвои. В 53-ата минута Чико Флорес засече в собствената си врата центриране на Кайл Уокър отдясно - 0:2. След час игра Бони получи възможност да намали, но стреля право в Лорис, който спаси. Удар с глава на Чико пък мина над вратата.

В 70-ата минута Муса Дембеле излезе очи в очи с Тремел, но прати топката на сантиметри встрани. Секунди по-късно Адебайор обаче не пропусна от подобна позиция - 0:3. В 78-ата минута Вилфред Бони най-сетне преодоля Лорис. Котдивоарецът засече по много добър начин центриране на Лама и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на стража на Тотнъм.

Тотнъм се изравни по точки с Ливърпул и вече заема пето място, докато Суонзи падна на 15-а позиция с актив от 21 т.