Меси наказа Хетафе в реванша, Барса даде свидна жертва (видео)

Барселона очаквано се класира на 1/4-финал за Купата на Испания, след като спечели и реванша от осминафинала срещу Хетафе с 2:0 при гостуването си на "Колизеум Алфонсо Перес" в Мадрид. И двата гола в мача отбеляза звездата на гостите Лионел Меси в 44-ата и 63-ата минута и с общ резултат 6:0 от двата двубоя каталунците си осигуриха продължаване напред в турнира. Гостите обаче дадоха свидна жертва, след като Неймар получи травма в глезена в средата на първата част.

Първото полувреме бе сравнително постно, но все пак Барселона бе по-активният отбор. В 4-ата минута Неймар върна за Меси, който стреля от движение, но топката профуча покрай вратата. След това в 12-ата минута Кристиан Тейо стреля покрай вратата от добра позиция. Хетафе пък отговори с прекрасен изстрел на Хуан Родригес спасен от Пинто в 19-ата минута.

В 28-ата минута обаче гостите останаха без Неймар, който се контузи и трябваше да бъде заменен от Алексис Санчес. Макар и сравнително на ходом Барса стигна до нов нелош шанс в 38-ата минута, когато Тейо стреля до гредата. В 42-ата минута и Санчес изскочи на добра позиция, но стреля слабо във вратаря. Веднага след това и домакините имаха добра възможност, но Лафита стреля над вратата. Минута по-късно обаче Тейо напредна от ляво и центрира в наказателното поле, където Меси засече кълбото в мрежата за 0:1.

И второто полувреме не бе много по-различно от първото. Барса имаше инициативата, но не действаше много настървено. Все пак в 50-ата минута Тейо опита изстрел от воле, но покрай вратата. В 63-ата минута обаче Меси отново показа футболния си гений, като буквално се подигра с отбраната на съперника, като премина през четирима защитници, финтира и вратаря и прати топката в опразнената врата за 0:2. Минута по-късно аржентинецът имаше нов шанс, но този път ударът му бе отразен.

В 78-ата минута Хетафе можеше да върне един гол, но ударът на Адриан Колунга бе отразен от Пинто. В 86-ата минута пък Меси пропусна да запише хеттрик след като изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

В крайна сметка обаче до нови попадения не се стигна и Барса продължава напред в турнира, където ще трябва да се изправи срещу Леванте.