Нант измъкна победа над Лориен в последната минута

Отборът на Нант постигна минимална победа с 1:0 над Лориен в домакинството си от 20-ия кръг на Лига 1. "Канарчетата" взеха трите точки в последната минута на мача благодарение на попадение на резервата Исмаел Бангура. Гостите от Бретан могат да съжаляват за поражението, тъй като по-чистите положения за гол бяха в тяхна полза, но Венсан Абубакар и Жереми Алиадиер не успяха да пронижат Реми Риу.

В 90-ата минута дълъг пас на Папи Джилободжи намери Филип Джорджевич, който успя да надскочи Бруно Екюеле Манга и да изведе Бангура на чиста позиция и нападателят не сбърка.

По този начин Нант спря серията си от две поредни загуби и се завърна в топ пет на класирането с 32 точки. "Мерлузите" пък записаха първа загуба от 1 ноември насам и заемат 11-о място с 27 точки.