Лион се справи със Сошо

Отборът на Лион победи с 2:0 Сошо в мач от 20-ия кръг на Лига 1. След нулево първо полувреме "хлапетата" стигнаха до успеха през втората част, благодарение на попадения на халфовете Клеман Грение и Йоан Гуркюф.

Младата надежда откри резултата след отличен пряк-свободен удар в 57-ата минута, а бившият полузащитник на Милан удвои след центриране на първия и силен шут в 76-ата.

Победата позволи на Лион да се изкачи до девета позиция в шампионата с актив от 28 точки. Сошо пък продължава да затъва и е предпоследен с 11. В двубоя дебют за тима от Източна Франция направиха трима нови футболисти - Джордан Аю, който дойде под наем от Олимпик Марсилия и Сюнзю Стопила и Натан Синкала, които пристигнаха от ТП Мазембе, но и това не помогна на Сошо.