ПСЖ се измъчи с последния (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен успя да победи с 2:1 като гост последния в класирането на Лига 1 Аячо в мач от 20-ия кръг на френския шампионат. Успехът не дойде лесно за парижани, след като до края на първата част губеха с 0:1, а победното попадение дойде 14 минути преди края на срещата.

Домакините откриха резултата в шестата минута, когато Меди Мостефа центрира от дясното крило, топката стигна до Бенжамен Андре, който опита удар, но вместо това кълбото се озова в Едуардо, които от непосредствена близост се разписа. След няколко опасни удара на Единсон Кавани в средата на първата част ПСЖ в крайна сметка изравни малко преди почивката. След отлична комбинация Блес Матюиди изведе Златан Ибрахимович в наказателното поле, където шведът видя оставения непокрит Есекиел Лавеци и му даде топката на празна врата за 1:1.

В средата на втората част Лоран Блан направи офанзивна промяна в схемата и централният бранител Алекс бе заменен от Лукас Моура. Смелостта на наставника на гостите бе възнаградена само три минути по-късно, когато при едно центриране в наказателното поле Ибрахимович свали топката към Кавани. Уругваецът обаче не успя да играе с нея, което обаче направи зад него Матюиди и с глава я прати зад Гийермо Очоа.

Победата даде, поне временно, пет точки аванс на ПСЖ на върха на класирането в Лига 1. Ако утре Лил успее да надиграе Реймс ще изпревари Монако на второто място и ще се доближи на четири до шампионите. Аячо пък остава твърдо на последно място и спасението изглежда все по-голям мираж.