Евертън се завърна в топ 4 (видео)

Евертън се завърна в топ 4 на Премиър лийг, след като "карамелите" записаха комфортна победа  с 2:0 над Норич на "Гудисън". Гарет Бари откри резултата в 23-ата минута, вкарвайки 50-ия ги гол във Висшата лига. Халфът се разписа след страхотен изстрел от 20-ина метра. След почивката Кевин Миралас (59') бе точен от пряк свободен удар за крайното 2:0. До края гостите имаха добри възможности да се върнат в мача, но Робърт Снодграс нацели гредата, а Рики ван Волфсвинкел стреля встрани от целта.

Норич не познава победата в последните си шест мача в Премиър лийг и отборът е на 15-о място с актив от 20 точки. Евертън се изкачи на четвърто място, но утре може да бъде изместен отново от градския съперник Ливърпул, който гостува на Стоук Сити.