Монтана завърши полусезона в Топ 3 на Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана победи вкъщи Арда (Кърджали) с 3:1 (25:22, 27:25, 21:25, 25:19) в среща от последния за първия полусезон 11-ти кръг от Суперлигата.

Така волейболистите на Северин Димитров завършиха есенния дял с 25 точки след 8 победи и 3 загуби, което ги поставя в челната тройка на таблицата. Преди изиграването на последните три срещи от кръга утре Арда пък е сред последните трима в класирането с 11 точки след 3 победи и 8 загуби.

В началото на първия гейм кърджалийци изненадаха своите домакини и дръпнаха в резултата с 4:1 и 11:7. До второто техническо прекъсване обаче предимството се обърна в полза на волейболистите на Монтана – 16:14. Те продължиха да го поддържат с по-успешна игра в нападение и взеха гейма с 25:22. Във втората част Младен Кавалджиев и Невен Нешев натиснаха в атака и помогнаха на Арда да бъде още по-равностоен противник на домакините. Все пак решаващи се оказаха успешните блокади на Георги Михов в тази част и Монтана измъкна гейма с 27:25.

В третия гейм и блокадата на "небесно-сините" заработи, а монтанчани си позволиха доста брак в своята игра. Кърджалийци поеха инициативата и успяха са спечелят частта с 25:21 в негостоприемната зала "Огоста". В следващия гейм с изявите си на блокада блесна центърът на Монтана Венцислав Рагин, записвайки 4 блока. В нападение пък се отличиха Бранимир Баев и Явор Генов и след 25:19 домакините си осигуриха трите точки.

Най-резултатен в мача стана капитанът на Арда Невен Нешев с 22 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. Най-резултатен за Монтана пък бе техният капитан Бранимир Баев с 20 точки (3 блока, 55% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а Венцислав Рагин добави 14 точки (4 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) за победата.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:1 (25:22, 27:25, 21:25, 25:19)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Иван Крачев 8, Явор Генов 13, Бранимир Баев 20, Венцислав Рагин 14, Георги Михов 9 - Георги Георгиев-либеро (Владимир Лобутов 1, Димитър Маринков 5, Цанко Цанков 2)
Старши-треньор: Северин Димитров
АРДА: Делчо Раев 1, Кирил Хаджиев 13, Невен Нешев 22, Кристиян Пенчев 5, Георги Димитров 5, Младен Кавалджиев 12 - Николай Колев-либеро (Теодор Маринов, Димо Тодоров, Димитър Калчев 3)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Марк Бранимиров (скаутмен на Монтана)