Реал Мадрид се събуди в края в паметен за Кристиано мач (видео)

Реал Мадрид стартира новата година в Примера дивисион с измъчена победа над Селта в среща от 18-ия кръг. Домакините се наложиха с категоричното като резултат 3:0, но като игра не бяха на висота. Карим Бензема (67') и Кристиано Роналдо с две попадения (82',90') подпечатаха новите три точки в актива на домакините, които отново намалиха до пет пункта аванса на лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Вторият гол на CR7 е повече от специален, защото е под №400 в неговата професионална кариера.

Тъй както обаче спечелиха, столичани можеха и да се издънят. Гостите от Галисия играха много силно и пропуснаха редица чисти положения. Само централният им нападател Шарлиз изпусна на два пъти сам срещу Диего Лопес и то когато резултатът все още беше 0:0. Отделно негови съотборници също показаха неточен мерник и спестиха неудобството на Карло Анчелоти.

Той от своя страна избра да заложи на Анхел ди Мария като титуляр за сметка на Гарет Бейл. За пореден път обаче аплодисментите обра младият Хесе Родригес. Юношата на Реал се появи на терена в 62-ата минута и асистира за попадението на Бензема. Талантът заигра като ляво крило и самият той имаше възможност да реализира.

Лошата вест за Мадрид е свързана с Чаби Алонсо, който беше сменен на почивката, най-вероятно заради нов проблем с контузията му.

Първият голям шанс за вечерта беше за гостите, след като още в 5-ата минута централният нападател Шарлиз излезе сам срещу Диего Лопес, но не уцели вратата. Столичани отговориха с няколко опасни центрирания. В 21-ата минута Роналдо претендираше за дузпа за задържане, но реферът не се трогна. Три минути след това шут на Бензема от няколко метра беше отклонен в корнер. В 28-ата минута Лука Модрич реши да изненада Йоел Родригес с удар извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри над гредата.

Селта имаше своя шанс в 32-ата минута, когато центриране от корнер мина успоредно на голлинията, но никой не успя да засече топката. В 37-ата минута късметът отново беше на страната на "белите", след като този път пробив и опасен шут на Рафа Алкантара се отби в тялото на защитник и излезе в корнер.

Заради неубедителната до този момент игра на Реал Анчелоти изпрати Гарет Бейл да загрява още в 34-ата минута. Първата смяна обаче не беше свързана с Бейл, а с Чаби Алонсо, който напусна терена на полувремето за сметка на Асиер Ияраменди. В 62-ата минута на терена влезе и Хесе Родригес и само секунди по-късно пропусна да открие резултата. Анчелоти не се сдържа и в 64-ата минута вкара и Бейл.

Веднага след подновяването на играта Шарлиз се озова отново очи в очи с Лопес, но и този път не показа нужното хладнокръвие и Селта се размина с гола за пореден път.

Две минути по-късно домакините обаче не сгрешиха. Хесе овладя топката отляво и пусна прострелен пас към Бензема, който отклони кълбото в мрежата за 1:0. След гола гостите имаха добра възможност да изравнят от фаул, но Нолито не уцели вратата в 72-ата минута. Три минути след това Кристиано не успя да убие интригата с мощен шут по земя.

В 81-ата минута Модрич спаси Реал от изравняване, блокирайки Рафа Алкантара. В ответната атака на сцената излезе Роналдо, който до този момент беше доста скромен. Португалецът се възползва от подаване на Даниел Карвахал и на празна врата не сгреши за 2:0. В 90-ата минута той реализира още един подобен гол, този път след асистенция на Бейл. До края остана време за съдиите да отменят още едно попадение на сметката на Реал, като останаха съмнения в правотата на решението им.

Мачът беше любопитен и заради появата на треньора на Селта Луис Енрике, който преди години като футболист заряза Реал, за да отиде в Барселона и така си навлече омразата на феновете на "Сантиаго Бернабеу".