Осасуна пребори 12-годишна прокоба и се измъкна от дъното (видео)

Отборът на Осасуна надигра с 1:0 Еспаньол в среща от 18-ия кръг на испанското футболно първенство. Алваро Сехудо отбеляза в 33-ата минута след индивидуална грешка на барселонския тим. Наварци печелят първия си мач за годината за първи път от 2002 година, когато надиграха Алавес. Успехът извади памплонския тим от зоната на изпадащите. Еспаньол пък вече е десети.

Първото полувреме беше изравнено. Домакините започнаха по-силно, но постепенно "папагалчетата" имаха своите шансове при удари на Серхио Гарсия (5) и Ектор Морено (30). По-чистото положение имаше нападателят, който пропусна от прекрасна позиция. В 33-ата минута Хави Лопес сбърка и един от най-добрите за "червените" преди почивката Алваро Сехудо отбеляза за 1:0. Десният бек буквално подари топката, а след това беше статичен при финта.

В 49-ата Емилиано Арментерос пропиля чисто положение, след като абсолютно сам на втората греда предпочете да подава назад. В 57-ата Джон Кордоба и Серхио Гарсия комбинираха добре, но ударът не беше точен. В 64-ата настаникът на каталунците Хавиер Агире беше изгонен. В 70-ата Андрес Фернандес спаси изстрел на Абрахам Минейро. В края на мача гостите от "Корнейя-Ел Прат" търсеха равенството с високи центрирания. Във втората добавена минута Еспаньол имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Ойер, но реферът Иглесиас Вийянуева подмина положението.

Снимка: Getty Images/Guliver