Алмерия прегази Гранада

Отборът на Алмерия разби с 3:0 като дмакин Гранада в мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Алмерия поведе с 1:0 в резултата още в 14-ата минута, когато Алейкс Видал центрира към Себастиан Дубарбиер и аржентинецът с удар от въздуха изпрати топката в мзрежата зад гръцкия страж Орестис Карнезис, който смени на вратата на гостите титуляра Роберто Фернандес.

В 27-ата минута защитникът на Гранада Диего Майнс задържа с две ръце в наказателното поле играч на Алмерия и реферът посочи бялата точка. Хосе Рабаско - Верса превърна дузпата в гол и домакините вече имаха сериозен аванс в резултата.

След почивката домакините вкараха още един гол - точен в 79-ата минута бе Алейкс Видал, който направи победата на тима си класическа.

Алмерия заема 14-а позиция в класирането с 19 точки, докато Гранада се намира на 13-о място с 20 точки.