Атлетико е лидер след пети пореден триумф, надъхва се за Барса (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид временно поведе колоната в Примера дивисион след минимален успех с 1:0 като гост на Малага в двубой от 18-ия кръг на испанското първенство. Коке реализира единственото попадение в 71-ата минута. "Рохибланкос" дръпнаха с три точки пред шампиона Барселона преди утрешния мач на каталунците с Елче. В следващия кръг "лос колчонерос" излизат именно срещу Лионел Меси и ко. Атлети загуби важен боец в лицето на десния бек Хуанфран, който получи пети жълт картон и ще пропусне сблъсъка.

Диего Симеоне подреди 4-4-2 с двама нападатели - Давид Вийя и Диего Коща. 19-годишният Оливер Торес получи шанс като титуляр. Бернд Шустер разчиташе на ултрадефанзивната 5-4-1 с единствен нападател 20-годишния Хуан Лопес - Хуанми.

Срещата започна с интересно разбъркване пред Тибо Куртоа в третата минута, завършило с удар на Уелигтон от 15 метра - над гредата. Последваха скучни минути, в които домакините играха предимно в защита, организираха добре своите действия и "червени-белите" не намираха път към вратата. В 21-ата десният бек на столичани Хуанфран показа въображение, навлезе в наказателното поле, но Вилфредо Кабайеро изби удара. При последвалия рикошет андалусците имаха късмет.

В 30-ата топката стигна до Елизеу, той предоля Коке, но ударът му по земя попадна в обсега на белгийския страж. Минута по-късно другото крило Самуел Гарсия Санчес шутира диагонално, но на метър от целта. В 35-ата Арда Туран стреля от малък ъгъл в ръцете на Кабайеро. Като цяло полувремето беше лишено от интересни моменти пред вратите.

На почивката неопитният Оливер Торес напусна за сметка на Адриан Лопес. В 54-ата минута Хуанфран получи жълт картон за нарушение на тъча, който е негов пети в Примера и го вади от игра за дуела с Барселона идната седмица. "Бланкиблаус" играеха по-отворено през второто полувреме и позволиха скоростна игра в атака на "дюшекчиите".

В 59-ата Адриан получи перфектна топка в наказателното поле, но при финта преди насочването загуби от Уелигтон. В 71-ата Диего Коща измисли страхотен пас към Адриан, Вили Кабайеро се намеси с крак, топката попадна у Коке на дузпата и той безпощадно порази мрежата - 0:1.

В 76-ата Кристиан Родригес пусна хубаво подаване към Диего Коща, но Кабайеро излезе добре и си спечели фаул и жълт картон за бразило-испанския нападател. В 77-ата Шустер извади централния бранител Маркос Анхелери беше сменен от Педро Моралес. В 85-ата Чоло Симеоне засили защитата в опит да издържи на малагийския натиск: Тоби Алдервейрелд стъпи на терена, а от игра излезе Давид Вийя.

В крайна сметка мадридчани спечелиха пети последователен мач в Ла Лига и общо 16-и от 18. Преди големия мач Атлетико - Барселона двата тима имат срещи за Купата на краля. "Дюшекчиите" гостуват на Валенсия във вторник, а "лос кулес" приемат Хетафе в сряда.

Снимки: Getty Images/Guliver