Бербатов започна с гол 2014 година и донесе победа на Фулъм (видео)

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов започна новата 2014 година с гол на сметката си, след като с негово попадение тимът му стигна до пълен обрат за 2:1 срещу Уест Хам на "Крейвън Котидж". Бербо се разписа от непосредствена близост на празна врата в 66-ата минута, след като добро пласиране му осигури възможност да опъне мрежата след многоходова акция на неговия отбор. Неговото попадение донесе трите точки на Фулъм, които измъкнаха "котиджърс" над зоната на изпадащите от Висшата лига отбори. Шестата победа на лондончани от началото на сезона означава, че те събират 19 точки в своя актив, което им отрежда 16-ото място в класирането. Уест Хам пък остава предпоследен с 15 точки.

Гостите от Уест Хам откриха резултата още в 6-ата минута на мача, но допуснаха изравняване преди да е изминал и половин час игра. В края на първото полувреме пък те останаха с човек по-малко на терена, след като капитанът им Кевин Нолан изрита без топка Фернандо Аморебиета. След почивката домакините капитализираха численото си преимущество на терена и стигнаха до победен гол, дело на Бербатов, донесъл им крайната победа.

Халфът Мохамед Диаме откри резултата в полза на Уест Хам в лондонското дерби срещу Фулъм, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините. Юси Яскелайнен изрита топката от собствената си половина пред наказателното поле на домакините, а пред него Филип Сендерос не прецени скока си и остана под топката, за да попадне тя у Диаме и той с удар по тревата да препарира Дейвид Стокдейл за 0:1.

Бившият английски национал Стийв Сидуел обаче възстанови равенството за Фулъм в 33-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Деймиън Дъф от корнер и върна своя тим в мача на "Крейвън Котидж", след като гостите бяха тези, които взеха ранен аванс в мача. Секунди след това домакините можеха да направят бърз обрат, след като Адел Таарабт прати топката в страничната греда на Яскелайнен.

Точно преди почивката пък дойде може би и ключовият момент в мача, след като капитанът и един от най-опитните в отбора на гостите Кевин Нолан изрита Аморебиета без топка в средата на терена и бе изгонен от рефера Марк Клатънбърг, за да остави тима си с 10 души на терена за цялото второ полувреме.

Така втората част бе много трудна за гостите, които и без това изпитват сериозни проблеми в отбрана през този сезон. Фулъм наложи натиск и успя да вкара чрез голмайстора си Бербатов, който се разписа за 2:1 в 66-ата минута на празна врата и донесе победата на своя отбор. До края на мача домакините странно се прибраха да пазят резултата и можеше да бъдат наказани, след като в добавеното време се стигна до две разбърквания в наказателното поле пред Дейвид Стокдейл, които можеха да доведат и до изравнителен гол в полза на Уест Хам.