Ница обърна Евиан и показа, че кошмарът е забравен

Отборът на Ница обърна Евиан Тонон-Гайяр в мач от 19-ия кръг на Лига 1 и победи с 3:1, след като половин час преди края губеше с 0:1. В герой за "орлетата" се превърна лявото крило Ерик Ботеак, който заби два гола - изравнителния и втория за неговия тим. Последното попадение бе дело на юношата на клуба Алекси Босети. Преди това преди почивката Седрик Монгунгу бе открил за гостите от дузпа.

След по-силни първи минути на Ница гостите успяха да спечелят дузпа при една своя контраатака в 26-ата минута. Матийо Бодмер събори Ерик Тие Би и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Монгунгу и не сбърка. До края на полувремето Ница отново имаше териториално превъзходство, но така и не успя да преодолее Бертран Лаке.

Втората част отново бе с игрово предимство на домакините, но Евиан можеше да удвои преднината си в 56-ата минута. Ударът на Даниел Вас обаче срещна страничната греда. В 60-ата минута все пак Ница успя да изравни. При едно дълго центриране на Кристиян Брюлс, Ботеак бе оставен непокрит на задната греда и от малък ъгъл вкара за 1:1. Шест минути по-късно Ботеак отново бе в прегръдките на съотборниците си. Резервата Жереми Пие се озова с топката отдясно в наказателното поле и центрира по земя към крилото, който я засече за 2:1. Победата бе подпечатана от друга резерва на домакините - Алекси Босети. Едно изчистване напред на Ромен Женевоа не бе обработено добре от Джон Менса и топката се озова у младия нападател, който с техничен удар прехвърли излезлия Лаке.

Така Ница показа, че вече излиза от кошмара, в който се намираше допреди седмица - седем поредни загуби в Лига 1. Играчите на Клод Пюел записаха трети пореден успех във всички турнир за последните седем дни. Два над Сошо - 1:0 за първенство и 3:0 за Купата на Лигата и днешната победа. Трите точки ги изкачиха на 14-о място с 23 точки. Евиан пък регистрира първа загуба в последните си три мача и заема 16-а позиция с 20.