За пореден път съдбата обърна гръб на Нюрнберг (видео)

Нюрнберг и Шалке 04 завършиха 0:0 в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата, с което домакините останаха без победа за есента. "Франките" записаха невероятните 11 равенства и остават на дъното с равен брой точки с Айнтрахт (Брауншвайг). Участникът в Шампионската лига пък ще зимува седми, след като отстъпи с една позиция за сметка на Херта (Берлин).

Преди седмица Нюрнберг не успя да спечели срещу Хановер 96, независимо че водеше с 3:0. Тази вечер съдбата отново не беше на страната на тима, който пропусна половин дузина чисти положения, а веднъж и гредата спаси гостите от Гелзенкирхен. Хироши Кийотаке не успя да реализира от добри позиции в 3-ата и 23-ата минути. Същото стори и съотборникът му Даниел Гинчек. В 35-ата минута попадение на Йосип Дърмич на сметката на домакините беше правилно отменено заради засада. Дърмич нямаше шанс и след почивката. В 76-ата минута пък защитникът Пер Нилсон отклони топката в напречната греда на вратата на Ралф Феерман. Това беше 16-и случай от началото на сезона, в който гредата спира Нюрнберг за гол.

Възможностите пред Шалке бяха далеч по-малко, като с попадението се разминаха Джърмейн Джоунс и Джеферсън Фарфан.