Нюрнберг отново не успя (видео)

Отборът на Нюрнберг пропусна идеална възможност да постигне първа победа от началото на сезона в Бундеслигата. "Франките" завършиха 1:1 у дома с Майнц 05 и останаха в зоната на изпадащите. Шведският защитник Пер Нилсон откри за Майнц още в 5-ата минута, но четвърт час преди края Шинджи Оказаки донесе точката на Майнц. Бъдещият тим на Тодор Неделев завърши срещата с човек по-малко, след като в последната минута с директен червен картон беше изгонен резервата Петър Слишкович.

Срещата се игра при доста лоши условия заради обилния снеговалеж. Домакините се приспособиха по-бързо към тежкия терен и стигнаха до бърз гол. Негов автор стана Нилсон, който засече с глава центриране от левия фланг. Вратарят на Майнц Лорис Кариус не реагира достатъчно добре и топката мина зад голлинията.

Попадението даде самочувствие на футболистите на Хертян Фербеек, но те не успяха да се възползват от объркването в редиците на гостите и да отбележат втори гол. най-добрата възможност се откри пред чеха Адам Хлушек, но той стреля неточно.

Нюрнербг доминираше и през второто полувреме, но в 75-ата минута Оказаки се промъкна между двамата централни защитници на домакините и изравни. По този начин Майнц измести Херта от 7-ото място в класирането, а Нюрнберг е предпоследен.