Свободното падане на Бетис няма край (видео)

Последният в Примера Бетис беше победен и от един от директните си съперници за оцеляване Алмерия с 0:1 на "Бенито Вийямарин" в среща от 17-ия кръг. Рамон Азеез (4) отнесе точките за южния бряг. Севилци остават твърдо на дъното след 11-ото си поражение в шампионата.

Гостите от "Медитеранео" бързо взеха аванс след попадение в четвъртата минута. Рамон Азеез опита късмета си с наглед безобиден фронтален шут, но топката се удари в гърба на Паулао и влетя зад голлинията - 0:1. До края на полувремето "зелено-белите" заслужаваха изравняване най-вече заради активността на двете крила Алваро Вадийо и Хуан Карлос, но нямаше кой да стреля прецизно.

В 13-ата Рубен Кастро шутира неточно, в 18-ата и 42-ата Хорхе Молина първо за малко не достигна до топката, а след това прати кълбото над целта. Най-добрата възможност беше в 44-ата минута, когато Хуан Карлос разтресе гредата.

Втората част започна със спасяване на Естебан Андрес Суарес в 47-ата минута след опит на Вадийо. Стражът ветеран продължи да отчайва тима на Хуан Карлос Гаридо с решаващи намеси като тези в 61-ата и 70-ата минути. В 71-ата Оскар Диас изпусна да вкара втори гол за по-южния тим. Нападателят изпусна абсолютно сам след хубав пас на Алейкс Видал. В 89-ата Естебан се справи и с удар на Жорди Фигерас.

Баломпие няма победа в Примера от 29 септември, а в последните си шест срещи има само една точка.

Снимка: Getty Images/Guliver