Харпър и Гларуса със загуба във Франция

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, загуби със 71:73 (15:20, 17:11, 16:23, 23:19) точки като гост от Льо Ман в мач от 12-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Николов беше титуляр и за 20 минути се отличи с 11 точки, 3 борби и 1 асистенция.

Бившата звезда на Левски - Арън Харпър се отчете с 8 точки и 3 борби за 24 минути за По-Ортез. Отборът е на 11-о място в класирането с 5 победи и 7 загуби. В друга среща от кръга Елан Шалон, с Илиан Евтимов, победи гостуващия Льо Авър със 77:67 точки. Тимът е на 9-о място с 6 успеха и 6 поражения. Евтимов игра 30 минути и бе най-полезен с 15 точки, 8 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки.

Отборът на Планаса Навара, с българина Мартин Дурчев в състава си, загуби като домакин от Андора със 70:93 точки в мач от 12-ия кръг в първенството на втората дивизия в Испания. Това е девета загуба за тима, който е на 12-о място във временното класиране. Дурчев игра 35 минути като титуляр и завърши с 13 точки, 1 борба, 4 асистенции и 2 отнети топки.

Кокинас.ком победи гостуващия Ринкон със 78:68 точки в друга среща от кръга. Костадин Маршавелски се отличи с 2 точки, 5 борби и 1 открадната топка за 11 минути като резерва. Отборът е на осмо място в класирането с 5 победи и 7 загуби.