Национална лига футзал: Левски - Черно море

Сензация във Франция! Валансиен надви Монако

Опашкарят Валансиен сензационно победи с 2:1 като гост Монако в среща от 19-ия кръг на Лига 1 и така лиши монегаските от възможността да се изравнят на върха в класирането с шампиона Пари Сен Жермен. Футболистите на треньора Клаудио Раниери разочароваха тотално срещу сплотения тим на гостите, а върхът на безсилието им се прояви в 82-ата минута, когато влезлият като резерва Радамел Фалкао пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Това стана при резултат 2:0 за Валансиен. До него се стигна, след като Ерик Абидал си отбеляза автогол в 30-ата минута, а Денис Дюкуртоа удвои в 58-ата. Все пак резилът на Монако не беше пълен. Две минути след пропуска на Фалкао Хамес Родригес се разписа почетно за Монако.