Арда с 3-та победа след чисто 3:0 над Левски Боол в Кърджали

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна едва 3-та победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от треньора Иван Халачев тим надигра категорично у дома Левски Боол с 3:0 (28:26, 25:22, 25:15) в мач от предколедния 10-ти кръг, игран тази вечер пред над 1000 зрители в пълната зала "Арпезос" в Кърджали.

По този начин кърджалии се изкачиха на 9-то място в класирането с 11 точки след 3 победи и 7 загуби, колкото имат и 8-ия Пирин (Разлог) с мач по малко и 10-ия Славия. "Сините" пък останаха 6-ти с 15 точки след 4 победи и 6 загуби. В следващия 11-ти кръг Арда гостува на Монтана, а Левски е домакин на аутсайдера Дунав (Русе). Срещите са чак на 10-ти и 11-ти януари 2014 година (петък и събота) от 18,00 часа.

Традиционно волейболистите на Арда играят много силно у дома, като този път не само спазиха този принцип, но изненадаха съперниците с по-стикована игра и колективен дух. Зрителите в препълнената зала "Арпезос" станаха свидетели на силните изяви на своите и ги подкрепяха пътя пътя към победата. Ключов бе първият гейм, в който домакините обърнаха на два пъти резултата в своя полза, след силни изяви на Константин Митев и Невен Нешев на сервис. Арда поведе с 24:22, но не успя да затвори гейма, като играта продължи извън 25-ата точка. С основен принос за успеха в решителните минути бе Кирил Хаджиев, който бе неспасяем в атака и след негово отиграване домакините затвориха гейма.

Във втората част играта продължи равностойно до второто техническо прекъсване, след което кърджалии отново реализираха точкова серия и се откъснаха в резултата при 21:17. Това бе достатъчно и те спечелиха и този гейм с 25:22 и победиха с 2:0. Това пречупи "сините" и в третата част те бяха вял противник. Домакините нямаха проблеми и взеха тази част с 25:15.

Най-полезни за Арда станаха Кирил Хаджиев (2 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) и капитанът Невен Нешев (2 блока, 55% ефективност в атака, 62% позитивно и 31% перфектно посрещане) съответно с 18 и 17 точки за победата. За тима на Левски Симеон Александров (1 ас, 48% ефективност в атака, 46% позитивно и 32% перфектно посрещане) и Смилен Мляков (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака) реализираха по 15 точки.
АРДА: Константин Митев 8, Кирил Хаджиев 18, Кристиян Пенчев 7, Невен Нешев 17, Георги Димитров 11, Младен Кавалджиев 4 - Николай Колев-либеро (Делчо Раев 1, Теодор Маринов)
Старши-треньор: Иван Халачев
ЛЕВСКИ: Денимир Димитров 4, Смилен Мляков 15, Симеон Александров 15, Златко Кьосев 5, Иван Латунов 3, Христо Цветанов 2 - Ивайло Лалов-либеро (Павел Иванов, Велизар Чернокожев, Денис Чавдаров, Василий Петров 1)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Арда)