Вход / Регистрирай се

Стефани Стоева се класира за втория кръг на сингъл

Стефани Стоева се класира за втория кръг на сингъл

Стефани Стоева се класира за втория кръг на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в Истанбул (Турция) с награден фонд 5 хиляди долара. Стоева, поставена под номер 2 в схемата, победи на старта Сара Делавари (Иран) с 26:24, 21:13 за 30 минути.

Следващата съперничка на българката е Олга Липкина (Русия). На двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева са водачки в схемата. Те се класират директно за втория кръг, където ще срещнат представителките на домакините Кадер Инал и Фатма Нур Йъвуз.

Габриела Стоева достигна до четвъртфиналите на смесени двойки. Българката заедно с Антон Кайсти (Финландия) се наложиха в първия кръг над Олга Липкина и Гордей Косенко (Русия) с 21:7, 21:18 за 16 минути, а в следващия отстраниха Анастасия Добринина и Рихор Воробьов (Русия) с 21:6, 21:14 за 17 минути.

В квалификациите при мъжете отпаднаха Саркис Агопян, Иван Русев и Гергин Недялков. Само Недялков постигна две победи, но загуби в третия решителен кръг. Тримата българи отпаднаха и в първия кръг на турнира на двойки мъже.

Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички