Барса заби още три на Картахена без да си дава много зор (видео)

Отборът на Барселона спечели и реванша срещу Картахена от 1/16-финала за Купата на Испания. След успеха в първия мач с 4:1, днешния реванш бе абсолютно протоколен и това си личеше и от играта на "каталунците", които видимо действаха без особен ентусиазъм. Въпреки това класата на тима си каза думата и домакините на "Камп Ноу" спечелиха с 3:0 с голове на Перо Родригес в 31-ата, Кристиан Тейо в 68-ата  и Неймар в 88-ата минута на двубоя. Така с общ резултат 7:1 Барса продължава напред в турнира.

Тата Мартино бе дал почивка на част от титулярите си и като че ли това също оказа влияние върху играта на домакините. В началото на мача играчите на Картахена демонстрираха желание да се докажат срещу по-именития си съперник и на няколко пъти организираха нелоши атаки, а в 28-ата минута удар от фаул на Ерик Лопес се отби от гредата.

Барса обаче побърза да укроти устрема на своя съперник и в 31-ата минута Мартин Монтоя проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Педро изскочи от задна позиция и с прекрасно докосване прати топката във вратата за 1:0. В 68-ата минута пък Неймар изведе Кристиан Тейо, който може би опита да центрира, но топката се отклони от защитник и излъга вратаря като влетя в мрежата за 2:0. Крилото на Барселона обаче дори не се зарадва на попадението, което явно стана доста случайно.

До края срещата се доиграваше, но въпреки това в 88-ата минута Неймар получи добра топка и без забавяне я прати във вратата на съперника за класическото 3:0. С този успех Барса официално се класира на 1/8-финал, където предстои да се изправи срещу Хетафе, който по-рано днес отстрани тима на Хирона.