Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

Категоричен Байерн е на финал след рецитал срещу Гуанджоу (видео)

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) направи сериозна крачка към поредното си отличие за тази година. "Баварците" спечелиха повече от категорично с 3:0 1/2-финала на Световното клубно първенство срещу китайския Гуанджоу и се класираха на финала в турнира. Германският тим доминираше през целия мач и в рамките само на 7 минути реши всичко в двубоя. Франк Рибери откри резултата в 40-ата минута, Марио Манджукич удвои в 44-ата, а Марио Гьотце заби третия гол в 47-ата минута. Байерн можеше да спечели и още по-убедително, но в хода на мача удари и пет греди.

Още от началото на мача Байерн зареди атака след атака към вратата на съперника. В 3-ата минута Филип Лаам стреля от далеч. След това в 16-ата минута Тиаго Алкантара овладя в наказателното поле и стреля, но прати топката в гредата. В 20-ата минута пък Франк Рибери опита точността си от фаул, но стреля над вратата. В 24-ата минута германците за втори път треснаха греда, като този път изстрел на Тони Кроос се отби от горниата греда. В 38-ата минута шанс се откри и пред Жером Боатенг, но и той не бе точен.

В края на полувремето обаче "баварците" набързо нанизаха два гола във вратата на противника. Първо в 40-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле, където топката не бе добре изчистена и стигна до Рибери, който с удар в далечния ъгъл успя да промуши кълбото във вратата. След това в 44-ата минута вратаря не се намеси добре при един далечен удар на Марио Манджукич, след което атаката на Байерн продължи и топката отново бе центрирана към хърватина, който този път с глава простреля вратата за 2:0.

Първата по-добра възможност за гостите дойде в началото на втората част, когато след бърза контра Мурики се озова на стрелкова позиция, но се засуети и ударът ме бу отклонен. При ответната атака на Байерн в 47-ата минута топката стигна до Марио Гьотце прад наказателното поле и той с прекрасен прехвърлящ удар не даде шанс на вратаря, пращайки топката неспасяемо в далечния ъгъл.

След това мачът на практика се доиграваше, а "баварците" продължаваха да изпускат добри възможности. В 59-ата минута стражът на китайците трябваше да се намесва след силен удар на Гьотце. В 66-ата минута пък германците удариха нова греда след изстрел на Рибери, а минута по-късно изстрел на Гьотце бе избит от вратаря и отново срещна страничния стъбл. По-късно пък с нови пропуски се отличиха Гьотце и Шакири, а в86-ата минута топката още веднъж срещна напречната греда след спасяване на вратаря.

Така Байерн напълно заслужено спечели тази среща и вече чака своя съперник на финала, който ще бъде определен измежду Атлетико (Минейро) и Раджа (Казабланка).

Гуанджоу - Байерн 0:3
0:1 Рибери (40)
0:2 Манджукич (44)
0:3 Гьотце (47)