И геният на Роналдиньо не предотврати сензацията - Раджа ще спори с Байерн за световната титла (видео)

Мароканският Раджа (Казабланка) сензационно елиминира Атлетико (Минейро) във втория полуфинал на световното клубно първенство. Домакините надвиха тима на суперзвездата Роналдиньо с 3:1 и в събота ще спорят за ценния трофей с големия фаворит Байерн (Мюнхен). Самият Роналдиньо отбеляза гола за бразилците с перфектно изпълнен фаул в 64-ата минута, но усилията му се оказаха недостатъчни, защото футболистите на Раджа разпиляха защитата на Атлетико със светкавични контри и заслужено триумфираха.

През първото полувреме бразилският състав доминираше, но сериозни пропуски направиха Фернандиньо и Жо. Бившият нападател на ЦСКА (Москва) и Манчестър Сити дори не можа да уцели вратата от два метра, пращайки топката в аут. Леонардо Силва също можеше да открие резултата, но стреля над вратата след подаване на Роналдиньо.

Раджа имаше своите положения в края на полувремето, когато Виктор спаси удар на Мотуали, а после същият футболист от изгодна позиция шутира встрани от целта.

След почивката привидно Атлетико продължи да владее инициативата, но атаките на Раджа ставаха все по-опасни. В 51-ата минута Мухасин Лажур завърши чудесна контра и изправи на крака публиката на стадиона в Маракеш. Четвърт час по-късно Роналдиньо напомни за най-добрите си дни и от фаул изравни. След удара на бившия ас на Пари Сен Жермен, Барселона и Милан топката се отби от страничната греда и влезе във вратата на домакините.

Очакваше се Атлетико да стигне до пълен обрат, но вместо това домакините нанесоха големия си удар в 84-ата минута. Тогава техен играч беше повален в наказателното поле и реферът Карлос Веласко Карбайо посочи бялата точка. Мотуали реализира дузпата за 2:1, а в добавеното време Вианей Мабиде се разписа на празна врата и оформи историческата победа на мароканския тим.

РАДЖА (КАЗАБЛАНКА) - АТЛЕТИКО (МИНЕЙРО) 3:1
1:0 Лажур (51)
1:1 Роналдиньо (64)
2:1 Мотуали (84) д.
3:1 Мабиде (90)