Марсилия открадна точка от Лион след като губеше с два гола (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) демонстрира характер и стигна до равенство 2:2 в гостуването си на Лион, след като губеше с два гола малко преди края на първото полувреме. Гостите на "Стад Жерлан" обаче не се предадоха и съумяха да си тръгнат поне с равенство от този мач, като така спряха серията си от две поредни загуби.

Срещата започна добре за домакините и още в 17-ата минута Александре Лаказет бе намерен в наказателното поле от Йоан Гуркюф, където финтира Никола Н'Кулу и заби топката в мрежата за 1:0. В 44-ата минута пък Бафетимби Гомис бе изведен зад защитата и с техничен удар не даде шанс на вратаря за 2:0.

В добавеното време на първата част обаче гостите успяха да намалят резултата. Тогава Андре-Пиер Жиняк реши да опита изстрел от около 25 метра, като топката тупна коварно пред вратаря и се озова в мрежата за 2:1. В 79-ата минута играчите на Марсилия стигнаха и до втори гол като Флориан Товен изпълни по уникален начин един пряк-свободен удар и от труден ъгъл прехвърли вратаря за крайното 2:2.

След това равенство Лион овече е 10-ти с 24 точки. Олимпик (Марсилия) пък заема 6-ата позиция в таблицата с 28 точки в актива си.