Наполи пребори Интер в супершоу на "Сан Паоло" (видео)

Отборът на Наполи записа много важна победа с 4:2 в дербито срещу Интер от 16-ия кръг в Серия "А". Двата тима сътвориха страхотно голово шоу на "Сан Паоло", но домакините бяха по-съсредоточени в предни позиции и се поздравиха с успеха. Така бившият треньор на "небесносините" Валтер Мадзари се завърна със загуба в Неапол, този път начело на Интер. Съответно пък бившият наставник на Интер Рафаел Бенитес надигра милаския гранд. Точни за успеха на Наполи бяха Гонсало Игуаин в 9-ата, Дрис Мертенс в 39-ата, Блерим Джемайли в 41-ата и Хосе Кайехон в 81-ата минута. В добавеното време пък Горан Пандев пропусна и дузпа. За гостите пък се разписаха Естебан Камбиасо в 35-ата и Юто Нагатомо в 45-ата минута. Интер игра в последните 28 минути с човек по-малко след като Рики Алварес получи червен картон.

Първото полувреме стартира с натиск на Интер като в 6-ата митута Родриго Паласио изскочи зад защитата и стреля с глава, но бе отсъдена засада. Веднага след това Естебан Камбиасо получи една топка около точката на дузпата, но от движение стреля над вратата. При първата си добра възможност обаче Наполи стигна до откриване на резултата. В 9-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Нагатомо не изчисти добре и прати кълбото към Гонсало Игуаин, който от воле простреля вратата за 1:0.

Интер обаче отново натисна и в 15-ата минута Нагатомо отправи опасен удар спасен от вратаря. След това и Фреди Гуарин стреля от далеч, но прати кълбото над вратата. Наполи пък отговори с прекрасен шанс пред Лоренцо Инсиние, който тресна напречната греда. Последва обаче нов шанс за "нерадзурите" в 30-ата минута, когато след заучеа комбинация от фаул Паласио получи в наказателното поле, но ударът му от воле бе доста неточен. Натискът на гостите все пак даде резултат в 35-ата минута, когато Гуарин центрира по земя от фланга, Паласио пропусна, след това Рики Алварес чукна топката към непокрития Камбиасо, който с бомбен шут направи 1:1.

Радостта на "нерадзурите" обаче е кратка и в 39-ата минута Наполи си върна преднината в мача. Тогава Блерим Джемайли получи пред наказателното поле, финтира защитник и предостави топката на Дрис Мертенс, който със силен шут заби кълбото във вратата за 2:1. Само две минути по-късно домакините увеличиха преднината си като Инсиние стреля силно, вратарят бе затруднен и изби топката в краката на Джемайли, който от близо я оплете в мрежата за 3:1.

В края на полувремето обаче Интер върна интригата в срещата. Тогава Гуарин хубаво се освободи в наказателното поле и опита удар, при който вратарят не се намеси добре и позволи на Юто Нагатомо да прати топката в опразнената врата за 3:2.

През втората част двата тима заиграха доста по-прибрано и положенията пред двете врати не бяха толкова много. В 58-ата минута Хосе Кайехон получи една топка пред наказателното поле и отправи страхотен удар по земя, който профуча до гредата. Интер пък отговори с прекрасно центриране за Гуарин във вратарското поле, но от близо колумбиецът не успя да преодолее вратаря.

В 72-ата минута обаче Рики Алварес бе изгонен от игра за втори жълт картон за игра с ръка и това до голяма степен уби интригата в мача. До края срещата домакините окончателно довършиха своя съперник, като в 81-ата минута Хосе Кайехон получи отлично центриране в наказателното поле и от близо прати топката в мрежата за крайното 4:2. В добавеното време Наполи получи и дузпа в своя полза, но Горан Пандев пропусна от бялата точка.

Така Наполи събра актив от 35 точки и остава на 3-ата позиция във временното класиране. Интер пък е 5-ти с 28 точки.