Мицански с два гола, Карлсруе се издъни

Националът Илиян Мицански вкара два гола за своя отбор Карлсруе при равенството 3:3 срещу ФСВ Франкфурт в среща от 18-ия кръг на Втора Бундеслига. Мицански бе сред най-добрите на терена и бе заменен в 70-а минута от Ван дер Бизен от аплодисментите на феновете на Карлсруе.

Именно след излизането на българина гостите от Франкфурт сътвориха частичен обрат и стигнаха до точката. Мицански откри резултата в 8-а минута, а Хенингс удвои преднината на домакините в 28-а минута. Илиян Мицански вкара втория си гол в мача в 32-а минута и Карлсруе водеше с 3:0 до почивката.

Този резултат се запази до 65-а минута, когато гостите от Франкфурт започнаха обрата. Йелен намали на 1:3, а след голове на Каплани (83) и отново Йелен (87) Франкфурт стигна до равенство 3:3. Карлсруе е на четвърто място в класирането с 28 точки. Лидер е Кьолн с 36 точки.